Hockey on Pribalt.info
Championships, schedule, standings

Schedule MHL

Friday, 1 October
end 
Sakhalinskie Akuly Kapitan
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
end 
Molot — Stalnye Lisy
5:6 ОТ (3:2, 0:1, 2:2, 0:1)
end 
Taifun — Russkie Vityazi
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
end 
Ladya Mamonty Yugry
6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
end 
Belye Medvedi — Tolpar
2:4 (1:2, 1:1, 1:1)
end 
Sarmaty Tyumensky Legion
3:2 Б (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 2:1)
end 
Loko Krasnaya Armiya
6:5 ОТ (3:1, 1:1, 1:3, 1:0)
end 
Almaz Atlant
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
end 
Dynamo SPb — AKM
4:5 Б (1:1, 3:1, 0:2, 0:0, 0:3)
end 
SKA-Varyagi Spartak
4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Saturday, 2 October
end 
Taifun — Russkie Vityazi
4:6 (0:2, 3:4, 1:0)
end 
Sakhalinskie Akuly — Kapitan
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
end 
Riga — SKA-1946
2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
end 
Loko Krasnaya Armiya
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
end 
Dynamo SPb AKM
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
end 
Molot — Stalnye Lisy
2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
end 
Almaz Atlant
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
end 
Belye Medvedi — Tolpar
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Sunday, 3 October
end 
SKA-Varyagi Spartak
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
end 
Riga — SKA-1946
1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
end 
Loko-76 — Sputnik
1:7 (0:4, 0:0, 1:3)
end 
Chaika Reaktor
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Monday, 4 October
end 
Sibirskie Snaipery — Omskie Yastreby
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
end 
Kuznetskie Medvedi Avto
1:0 Б (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 2:1)
end 
Ladya Tyumensky Legion
7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
end 
Chaika — Reaktor
2:3 Б (2:1, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1)
end 
Sarmaty — Mamonty Yugry
2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
end 
Loko-76 Sputnik
2:1 ОТ (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
Tuesday, 5 October
end 
Molot Irbis
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
end 
Kuznetskie Medvedi — Avto
1:2 ОТ (0:0, 1:1, 0:0, 0:1)
end 
Sibirskie Snaipery — Omskie Yastreby
2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
end 
Ladya Tyumensky Legion
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
end 
Sarmaty — Mamonty Yugry
2:6 (0:1, 0:5, 2:0)
end 
Dynamo SPb Spartak
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
end 
SKA-Varyagi AKM
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Wednesday, 6 October
end 
SKA-Varyagi — AKM
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
end 
Molot — Irbis
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
end 
Krasnaya Armiya Riga
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
end 
Almaz — Loko
1:6 (0:0, 0:6, 1:0)
end 
Dynamo SPb — Spartak
2:3 Б (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 2:3)
Thursday, 7 October
end 
Amurskie Tigry Sakhalinskie Akuly
7:5 (1:1, 5:2, 1:2)
end 
Almaz Loko
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
end 
Chaika Belye Medvedi
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
end 
Krasnaya Armiya Riga
6:3 (1:2, 4:1, 1:0)
end 
Krylya Sovetov — Taifun
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Friday, 8 October
end 
Kuznetskie Medvedi — Omskie Yastreby
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
end 
Sibirskie Snaipery — Avto
0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
end 
Amurskie Tigry — Sakhalinskie Akuly
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
end 
Chaika — Belye Medvedi
2:5 (1:5, 1:0, 0:0)
end 
Kapitan — Dynamo Msk
1:9 (0:2, 1:5, 0:2)
end 
Krylya Sovetov Taifun
3:2 Б (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 2:1)
end 
Russkie Vityazi — SKA-1946
2:3 ОТ (2:0, 0:0, 0:2, 0:1)
Saturday, 9 October
end 
Sibirskie Snaipery — Avto
4:6 (1:2, 2:1, 1:3)
end 
Kuznetskie Medvedi — Omskie Yastreby
4:5 ОТ (2:1, 0:2, 2:1, 0:1)
end 
Kapitan — Dynamo Msk
2:7 (2:4, 0:2, 0:1)
end 
Russkie Vityazi — SKA-1946
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Sunday, 10 October
end 
AKM — Atlant
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
end 
Spartak Krasnaya Armiya
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
end 
Riga Loko
4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
end 
Irbis Molot
4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Monday, 11 October
end 
Irbis Molot
1:0 Б (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 3:0)
end 
Spartak — Krasnaya Armiya
3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
end 
Riga — Loko
4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
end 
Dynamo SPb Sakhalinskie Akuly
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
end 
SKA-Varyagi Taifun
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
end 
AKM — Atlant
2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Tuesday, 12 October
end 
Tyumensky Legion — Omskie Yastreby
2:8 (0:3, 0:3, 2:2)
end 
Mamonty Yugry — Avto
2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
end 
Dynamo SPb Sakhalinskie Akuly
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
end 
Russkie Vityazi — Dynamo Msk
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
end 
Kapitan SKA-1946
4:3 Б (3:2, 0:1, 0:0, 0:0, 2:1)
end 
SKA-Varyagi Taifun
4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
Wednesday, 13 October
end 
Tyumensky Legion — Omskie Yastreby
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
end 
Mamonty Yugry — Avto
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
end 
Chaika Sarmaty
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
end 
Sputnik Belye Medvedi
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
end 
Loko-76 Ladya
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
end 
Reaktor — Stalnye Lisy
4:5 (2:2, 2:2, 0:1)
end 
Kapitan — SKA-1946
1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
Thursday, 14 October
end 
Kuznetskie Medvedi — Tolpar
3:4 ОТ (2:1, 0:2, 1:0, 0:1)
end 
Sibirskie Snaipery Molot
2:1 Б (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 2:1)
end 
Sputnik — Belye Medvedi
1:2 Б (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:3)
end 
Chaika Sarmaty
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
end 
Spartak Atlant
4:3 ОТ (1:2, 1:0, 1:1, 1:0)
end 
Reaktor — Stalnye Lisy
0:9 (0:3, 0:2, 0:4)
end 
Loko-76 — Ladya
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
end 
Riga — Almaz
3:6 (2:3, 0:3, 1:0)
end 
AKM — Krasnaya Armiya
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
end 
Russkie Vityazi Dynamo Msk
7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Friday, 15 October
end 
Kuznetskie Medvedi — Tolpar
0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
end 
AKM Krasnaya Armiya
5:4 (1:3, 4:0, 0:1)
end 
Sibirskie Snaipery — Molot
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
end 
Tyumensky Legion — Avto
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
end 
Spartak Atlant
4:3 Б (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, 3:2)
end 
Dynamo SPb Taifun
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
end 
Riga — Almaz
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
end 
SKA-Varyagi — Sakhalinskie Akuly
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Saturday, 16 October
end 
SKA-Varyagi Sakhalinskie Akuly
5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
end 
Dynamo SPb Taifun
7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
end 
Mamonty Yugry — Omskie Yastreby
4:6 (2:0, 0:2, 2:4)
Sunday, 17 October
end 
Tyumensky Legion — Avto
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
end 
Sputnik — Stalnye Lisy
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
end 
Reaktor — Belye Medvedi
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
end 
Loko-76 Sarmaty
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
end 
Chaika — Ladya
2:6 (2:1, 0:2, 0:3)
end 
Mamonty Yugry Omskie Yastreby
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Monday, 18 October
end 
Kuznetskie Medvedi — Molot
2:3 ОТ (0:0, 2:0, 0:2, 0:1)
end 
Loko-76 Sarmaty
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
end 
Sibirskie Snaipery — Tolpar
2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
end 
Sputnik — Stalnye Lisy
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
end 
Reaktor Belye Medvedi
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
end 
Chaika Ladya
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
end 
Loko Kapitan
6:4 (2:2, 3:0, 1:2)
end 
Almaz — Russkie Vityazi
2:6 (2:3, 0:0, 0:3)
end 
Dynamo Msk — Krylya Sovetov
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
end 
Atlant Riga
5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
end 
SKA-1946 Amurskie Tigry
7:2 (2:1, 4:1, 1:0)
Tuesday, 19 October
13:00 
Kuznetskie Medvedi Molot
14:00 
Almaz Russkie Vityazi
14:30 
Sibirskie Snaipery Tolpar
18:00 
Loko — Kapitan
19:00 
Atlant — Riga
19:00 
Dynamo Msk — Krylya Sovetov
19:00 
SKA-1946 — Amurskie Tigry
Wednesday, 20 October
17:00 
Irbis — Tyumensky Legion
Thursday, 21 October
17:00 
Spartak — AKM
17:00 
Krasnaya Armiya — SKA-Varyagi
17:00 
Irbis — Tyumensky Legion
19:00 
Atlant — Dynamo SPb
Friday, 22 October
14:00 
Almaz — Kapitan
17:00 
Spartak — AKM
17:00 
Krasnaya Armiya — SKA-Varyagi
18:00 
Loko — Russkie Vityazi
19:00 
Krylya Sovetov — Riga
19:00 
Dynamo Msk — Amurskie Tigry
19:00 
Atlant — Dynamo SPb
Saturday, 23 October
13:00 
Loko — Russkie Vityazi
13:00 
Dynamo Msk — Amurskie Tigry
13:00 
Krylya Sovetov — Riga
13:00 
Ladya — Reaktor
14:00 
Almaz — Kapitan
15:00 
Sarmaty — Sputnik
Sunday, 24 October
11:00 
Stalnye Lisy — Kuznetskie Medvedi
12:00 
Belye Medvedi — Sibirskie Snaipery
13:00 
Ladya — Reaktor
15:00 
Sarmaty — Sputnik
Monday, 25 October
15:00 
Stalnye Lisy — Kuznetskie Medvedi
16:00 
Tolpar — Mamonty Yugry
16:00 
Belye Medvedi — Sibirskie Snaipery
16:30 
Molot — Tyumensky Legion
17:00 
Krasnaya Armiya — Dynamo SPb
19:00 
Atlant — SKA-Varyagi
Tuesday, 26 October
6:00 
Taifun — Dynamo Msk
11:00 
Sakhalinskie Akuly — SKA-1946
12:00 
Avto — Loko-76
13:00 
Atlant — SKA-Varyagi
16:00 
Omskie Yastreby — Chaika
16:00 
Tolpar — Mamonty Yugry
16:30 
Molot — Tyumensky Legion
17:00 
Krasnaya Armiya — Dynamo SPb
Wednesday, 27 October
11:00 
Sakhalinskie Akuly — SKA-1946
12:00 
Taifun — Dynamo Msk
12:00 
Amurskie Tigry — Almaz
13:00 
Ladya — Sputnik
16:00 
Omskie Yastreby — Chaika
16:30 
Avto — Loko-76
17:00 
Sarmaty — Reaktor
19:00 
Krylya Sovetov — Loko
Thursday, 28 October
6:00 
Amurskie Tigry — Almaz
15:00 
Stalnye Lisy — Sibirskie Snaipery
16:00 
Belye Medvedi — Kuznetskie Medvedi
17:00 
Sarmaty — Reaktor
17:00 
Ladya — Sputnik
19:00 
Russkie Vityazi — Spartak
19:00 
Kapitan — AKM
19:00 
Krylya Sovetov — Loko
Friday, 29 October
15:00 
Stalnye Lisy — Sibirskie Snaipery
16:00 
Tolpar — Tyumensky Legion
16:00 
Belye Medvedi — Kuznetskie Medvedi
16:30 
Molot — Mamonty Yugry
18:30 
Riga — SKA-Varyagi
19:00 
Kapitan — AKM
19:00 
Russkie Vityazi — Spartak
Saturday, 30 October
5:00 
Taifun — SKA-1946
6:00 
Sakhalinskie Akuly — Dynamo Msk
10:00 
Omskie Yastreby — Loko-76
10:30 
Avto — Chaika
11:00 
Tolpar — Tyumensky Legion
13:00 
Riga — SKA-Varyagi
15:00 
Molot — Mamonty Yugry
Sunday, 31 October
6:00 
Taifun — SKA-1946
6:00 
Sakhalinskie Akuly — Dynamo Msk
10:00 
Omskie Yastreby — Loko-76
11:00 
Avto — Chaika
13:00 
Krasnaya Armiya — Atlant
13:00 
Krylya Sovetov — Almaz
Pribalt.info 2005-2021